Belehúznak a fejlesztésekbe a Kecskeméti Főiskolán


E-mail
Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő 

2010.03.18.forrás:gyártástrend (NFGM)

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv 2,44 milliárd forint támogatásával a Kecskeméti Főiskola 2011 novemberéig többlépcsős műszaki és természettudományi infrastruktúrafejlesztést hajt végre. Most március 16-án a campus új oktatóegységét, a legmodernebb gép- és járműipar hegesztési eljárásokat oktató hegesztőműhelyt adták át. A fejlesztési projektsorozat lehetővé teszi az intézmény számára a legmodernebb infrastrukturális és technológiai beruházásokat, amelyek révén nemcsak a régió, de az ország egyik legerősebb tudásbázisává válhat a Kecskeméti Főiskola. A közel 2,6 milliárd forint összértékű fejlesztési program többek között építési beruházásokat, labor- és szakterem felújításokat, valamint teljes körű informatikai fejlesztést tartalmaz — tette hozzá dr. Danyi József rektor.  
A projektsorozat 2010 nyarán kezdődő, legnagyobb értékű – mintegy egymilliárdos – eleme az egykori homokbányai szovjet laktanya egyik kaszárnyájának kutatóközponttá alakítása. Az úgynevezett „Tudósház” azon túl, hogy otthont biztosít a főiskola k+f+i projektjeinek, egyfajta műszaki-természettudományos ismeretterjesztő funkciót is ellát a jövőben. A Tanítóképző Főiskolai Kar új oktatás-módszertani központja áprilisban nyitja meg kapuit és egyszerre szolgál módszertani központként, kiállító helyiségként, valamint kutatások, kísérletek elvégzésére alkalmas „laboratóriumként”. A háromszintes épületben helyet kap termék- és formatervező műhely, természettudományi oktatóterem, multifunkcionális prezentációs terem, technikaterem és digitális tananyagszerkesztő műhely is. Mindemellett hét laboratórium, illetve szaktanterem és eszközparkja is megújul.
Szintén projektelemként szerepelt a Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar infoterének és központi rendszerhelyiségének felújítása, amely 2009 decemberében fejeződött be. A 106 milliós fejlesztés révén a korábbi tornaterem galériás infotérré alakult, így alkotva szerves egységet a főiskola műszaki és gazdasági szakkönyvtárával. A most átadott, 52 millió forintból felújított oktatóteremben a diákok — biztonságos és színvonalas szakmai környezetben — sajátíthatják el a gépipar és a járműipar legmodernebb hegesztési eljárásait. A főiskolai hallgatók képzése mellett a tervek szerint a műhelyben felsőfokú szakképzésre, vállalati, és OKJ-s hegesztőtanfolyamok indítására is lehetőség nyílik.