A forgácsolástechnológia teljes választéka a DMG házi kiállításán |
![]() |
2010.02.04. forrás:gyártástrend A Deckel Maho pfronteni gyárában február 2-án megnyitott házi kiállítással kezdődött a forgácsoló szerszámgépek világszerte egyik vezető gyártójaként számon tartott DMG számára az új vásári szezon. Az egész világról érkező látogatók – a szervezők előzetes számításai szerint mintegy 5000 szakember – a Gildemeister konszern Bajorország déli részén, az Alpok lábánál fekvő legnagyobb gyártóüzemében öt napon keresztül „nyitott kapukat” találnak és ismerkedhetnek a valamennyi ágazat számára szállító gyártó több mint félszáz szerszámgépével, természetesen „élőben”, forgácsolás közben.
A DMG évek óta ugyanebben az időpontban megrendezett, hagyományos OpenHouse programjának célja a szerszámgépek terén bevezetett legújabb innovációik bemutatása a szakmai közönségnek, és a vállalat a termékek kiállított reprezentatív keresztmetszetén keresztül kívánja minden évben megerősíteni a valamennyi jelentős ágazatban betöltött csúcsbeszállítói szerepét és elismert kompetenciapartneri minőségét. A bemutatóterületen működő 55 kiválasztott szerszámgép az adott megmunkálási területet jól jellemző alkalmazási példákon keresztül ad áttekintést a DMG gyártástechnológiája jelenlegi színvonaláról. A hagyományosnak mondható kiállítási megjelentést keretprogramként szemináriumok, technológiai workshopok és vezetett gyárlátogatások kísérik. Az idei rendezvény egyik figyelemre méltó eltérése a korábbiaktól, hogy a hagyományos célpiacokon, így az autógyártáson, a repülőgépiparon és az energetikai iparon kívül különös érdeklődés fordul a hatalmas potenciálokat rejtő és a gazdasági válság által kevésbé sújtott orvostechnikai ágazat, ezen belül is a fogtechnikai ipar felé.
A célágazattól függetlenül a DMG valamennyi fejlesztésének és gépének – a néhány négyzetméter alapterület-igényű kompakt berendezésektől a koordinátánként több méteres alapméretű, több tíz tonnás hatalmas munkadarabok (például karosszériaelemek, repülőgép-hajtóegységek) megmunkálására képes óriásgépekig – meghatározó törekvése napjainkban az energiahatékonyság, illetve az optimalizált teljes folyamatláncok (a CAD-től a CAM-en keresztül a CNC-is) kialakítása. Az erőforrásokkal való takarékoskodás jegyében a DMG vevőit aktívan támogatva lép fel, energiamegtakarítási kezdeményezése jelentős növekedést hoz a gépek hatékonysága tekintetében a teljes folyamatláncban. A megvalósítás az energiaoptimalizált tervezésnél kezdődik, majd az alkalmas gépnek a gyártandó munkadarabhoz optimálisan igazodó kiválasztásával folytatódik, és ugyancsak meghatározó tényezői az egy felfogásban történő teljes megmunkálás által elért energiahatékony gyártás, valamint a gépek, vezérlések, eljárások és folyamatok energiaorientált párosítása a DMG programjában ugyancsak szereplő intelligens szoftvereszközökkel és új szerviztermékekkel. |