2010.05.06. forrás:auto pro
Elbocsátásokat, leépítéseket nem tervezünk a Magyar Suzuki Zrt.-nél, bizonyos technológiai fejlesztéseknek, automatizációnak, robotizációnak van olyan következménye, hogy emberi munka kiváltására alkalmas
Egyelőre azonban a természetes lemorzsolódást nem pótoljuk új felvétellel és a meglévő létszámmal - a lehető legoptimálisabb munkaszervezés mellett- gazdálkodunk - nyilatkozta az autopro.hu-nak dr. Urbán László, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese.
- A héten tették közzé a magyarországi autóeladások újabb lesújtó statisztikáját. Hogyan fogadták a Suzukinál? - Magyarország mellett Románia is újabb negatív rekordot állított fel az újautó értékesítésben. Azt lehet elmondani, hogy nálunk a két évvel ezelőtti eladásoknak jó, ha a negyede realizálódik.
- Ilyen lesújtó adatok után miben reménykedik a Suzuki? - Nyugat-Európában. Európa nyugati és déli része még mindig komoly vevőnk. Az európai értékesítési statisztika érdekes adatokkal szolgált. Három olyan országban is növekedtek az újautó-eladások, így a Suzuki értékesítés is, amelyek komoly problémákkal küzdenek, mint Görögország, Portugália és Spanyolország.
- Két hónappal ezelőtt készített önnel az autopro.hu egy interjút, s ebben reményét fejezte ki, hogy még a Bajnai-kormány bevezeti a roncsprémium programot. Az a hajó elment. Vajon a Fidesz-kormány bevezeti? - Amíg élünk, remélünk. Konkrétan ez azt jelenti, dolgozunk egy olyan javaslaton, aminek az a lényege, hogy nem egyszerűen az újautó-eladásokat kell növelni, hanem a környezetvédelmi szempontokat érvényesíteni. Figyelnünk kell arra is, hogy a javaslataink fiskális szempontból elfogadhatók és emészthetők legyenek, mert az új kormánynak is az lesz a fő gondja, feladata, hogy a költségvetés előirányzatait megfelelően tartsa, s a gazdasági válságból való kilábalást folytassa.
- Voltak előzetes megbeszélések a Magyar Suzuki Zrt. és a Fidesz gazdaságpolitikusai között? - Informális megbeszélések voltak. Tájékoztattuk a leendő kormány egy-két tagját nem csak a Suzuki, hanem a magyar járműipar általános gondjairól és feladatairól.
- Jobb idők jönnek a magyar járműiparban? - Ilyen év, másfél év után, mint ami mögöttünk van, csak jobb idők jöhetnek. De a kilábalás nem megy egyik pillanatról a másikra. A gödörbe sokkal könnyebb beleesni, mint kimászni. Egyes becslések 2013-2014-re vagy éppen 2015-re prognosztizálják azt az időpontot, amikor a járműipar, nem csak a hazai, hanem az európai, vissza tud állni a válság előtti szintre.
|